news-details
Vir slike: 24ur
Nogomet

Rüdiger junak Reala na Etihadu: Madridčani v polfinalu Lige prvakov

Nogometaši madridskega Reala so po epskem boju in z zvrhano mero sreče na Etihadu po izvajanju enajstmetrovk v skupnem seštevku s 7:8 premagali Manchester City in postali zadnji polfinalisti letošnje izvedbe najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu. Čeprav so bili sinjemodri večji del povratnega četrtfinalnega obračuna občutno boljši tekmec, si pripravili kopico izjemnih priložnosti, so v rednem delu tekme uspeli le enkrat zatresti mrežo Madridčanov. Real je v vodstvo popeljal Rodrygo v 12. minuti, za City pa je v 76. minuti izenačil kapetan Kevin De Bruyne. Zadnjo enajstmetrovko za bele je izvedel izvrstni branilec Antonio Rüdiger, ki je tako postal junak 14-kratnega evropskega klubskega prvaka ob uvrstitvi med štiri najboljša moštva na stari celini.