news-details
Vir slike: SiOL
Nogomet

Nora tekma na Malti, Šeško z mojstrovino rešil Slovenijo pred porazom

Danes se poleg srečanj dodatnih kvalifikacij za Euro 2024 igrajo tudi številne prijateljske tekme. Slovenska nogometna reprezentanca je gostovala na Malti, kjer pa ni upravičila vloge favorita. Po prvem polčasu, ko je izkoristila darilo domačega vratarja, je vodila z 1:0, a so nato Maltežani z dvema evrogoloma v nekaj minutah povedli z 2:1. Deset minut pred koncem srečanja je zablestel Benjamin Šeško in z mojstrskim strelom izenačil na 2:2! To je bil tudi končni rezultat, tako da se slovenski nogometaši, ki jih je ob odsotnosti Matjaža Keka vodil pomočnik Boštjan Cesar, v domovino vračajo z remijem. Rusija je v prijateljski tekmi v Moskvi odpihnila Srbijo kar s 4:0, Portugalska pa že po prvem polčasu vodi proti Švedski s 3:0!