news-details
Vir slike: SiOL
Nogomet

"Muraša" za zmago Celja, Šimundža se iz Sobote vrača s točko

Po nepozabnih dnevih proslavljanja velikega uspeha članske reprezentance, uvrstitve na Euro 2024, se nadaljuje prvoligaški maraton. Vrhunec je bil na Fazaneriji, kjer je prvič po tem, ko je zapustil Muro, gostoval Ante Šimundža, zdaj trener Maribora. Gola nismo dočakali (0:0). Vodilni Celjani so z 2:0 premagali Bravo, zadela sta nekdanja člana Mure, Žan Karničnik in Nino Kouter. Krog sta sklenila Aluminij in Koper (3:2). Kapetan Olimpije Timi Max Elšnik je v soboto tekmo z Radomljami začel na klopi, aktualni prvaki so povedli šele v 62. minuti, štiri minute pozneje pa potrdili deseto zmago sezone (2:0). Zaradi poplav prestavljeni tretji krog se je sicer začel v Rogaški Slatini, kjer so z 2:1 zmagale Domžale.