Aktualni francoski državni prvak Tours si je v torek s še drugo zmago proti Ressovii Rzeszow, bilo je 3:0 (22, 18, 25), že zagotovil drugo mesto v skupini B in s tem uvrstitev v izločilne boje. Slovenski reprezentant Klemen Čebulj je za poljsko ekipo, ki se vanje še lahko uvrsti kot ena od dveh najboljših tretjeuvrščenih ekip, dosegel enajst točk. Zmaga Toursa je tudi pomenila, da je Itas Trentino že osvojil prvo mesto v skupini B in da se ACH Volley ne glede na izid zadnjih dveh tekem rednega dela lige prvakov za letos poslavlja od evropskih tekmovanj. Vendar vse to ni vplivalo na predstavo obeh ekip v le na pol polni dvorani Tivoli, čeprav je v Ljubljani igrala v tem trenutku ena najboljših evropskih odbojkarskih ekip in čeprav se je po skoraj sedmih letih vanjo vrnil Jan Kozamernik. Slovenski reprezentančni bloker je zadnjič v Tivoliju igral 27. aprila 2017 v peti tekmi finala slovenskega državnega prvenstva, ko je ACH Volley s 3:0 premagal Calcit Volley.

»Seveda se spomnim te tekme, saj je bil to moj zadnji naslov slovenskega državnega prvaka. Spomnim se tudi, da sem se po tuširanju sprehodil po dvorani Tivoli in se zavedal, da v njej ne bom več igral. Veliko je bilo sentimentalnih trenutkov, vendar je od tega že dolgo. Ostal je lep spomin,« se je svoje zadnje tekme v ljubljanskem dresu spominjal 28-letni bloker Jan Kozamernik, ki ljubljanske dvorane tudi tokrat ni zapustil poražen. »Očitno imam to srečo, me pa veseli, da je ACH nudil dober odpor, še zlasti v prvem nizu, ko smo bili pod velikim pritiskom,« se je Kozamernik dotaknil še pričakovane zmage svoje ekipe, ki je v prvem nizu vodila že za pet točk, zadnjič pri izidu 14:9, na koncu pa je do vodstva z 1:0 prišla šele po dolgotrajnem boju. Do štirih zaključnih žog so sicer prišli tudi domači odbojkarji, ki so praktično vso tekmo odigrali s svojimi najbolj izkušenimi igralci, prvič tudi z Alenom Šketom, debitiral pa je Ivan Marković.

»Naši trije mladi igralci Nejc Najdič, Luka Marovt in Jošt Kržič so bili ves pretekli teden s slovensko reprezentanco na srednjeevropskem prvenstvu v Puchovu, zato sem se tudi odločil, da jih tokrat odpočijem. Zadovoljen sem, kako je svojo priložnost izkoristil Marković, še zlasti glede na to, koliko časa je pri nas. Mislim, da nam bo do konca sezone pomagal k dosegi naših ciljev,« je o nastopu 24-letnega srbskega podajalca dejal trener ACH Volleyja Radovan Gačič, ki je bil zadovoljen tudi z igro svoje ekipe v uvodnem nizu. »Prvi niz bi se lahko končal tudi drugače, vendar težava ni bila končnica, pač pa sredina niza, ko so nam pobegnili za pet točk. Drugače je bilo v drugem in tretjem nizu, ko jim preprosto nismo več mogli slediti. Navkljub porazu so bile tudi dobre strani, vemo pa, da Trentino v tem trenutku prevladuje tudi v italijanskem prvenstvu. Manj zadovoljen sem s tem, da smo se v drugem nizu prehitro sprijaznili s porazom, tretji pa je bil spet korektno odigran,« pa je bil komentar tekme ljubljanskega trenerja.

Drugi in tretji niz sta sicer imela podoben potek. Sredi niza so si gostje priigrali občutnejšo prednost, ki je domači niso več ulovili. Že pogled na statistko pove, da so gostje prevladovali v bloku, imeli so kar 12 blokov, domačini le dva, bolj učinkoviti so bili tudi v napadu (63-odstotkov proti 51-odstotkom), pa tudi na servisu (pet asov proti dvema) in malenkost boljši na sprejemu. Z 18 točkami je bil najbolj učinkovit igralec tekme domači kapetan Nikola Gjorgiev, za igralca tekme pa je bil izbran 22-letni Giulio Magalini.