Barve Slovenije bodo na svetovnem prvenstvu zastopali Anej Čurin Prapotnik v teku na 60 m, Rok Ferlan v teku na 400 m in Filip Jakob Demšar v teku na 60 m z ovirami ter Nika Glojnarič v teku na 60 m z ovirami, Lia Apostolovski v skoku v višino ter Neja Filipič v troskoku.

Tokrat na prvenstvu žal ne bo slovenske rekorderke v skoku s palico Tine Šutej, ki je na zadnjem prvenstvu v Beogradu osvojila bronasto medaljo. Zimsko sezono je namreč že končala zaradi poškodbe ahilove tetive. Želi pa se dobro pripraviti na sezono na prostem.

Na Atletski zvezi Slovenije so ob objavi imen pojasnili, da nihče od potnikov na Škotsko ni izpolnil izjemno zahtevnih norm za nastop na SP, a se je šesterica na tekmovanje uvrstila prek jakostne lestvice, ki jo vodi krovna mednarodna zveza Svetovna atletika.

SP v dvorani na Škotskem je prvi vrhunec letošnjega atletskega dogajanja, sledila bosta še evropsko prvenstvo v Rimu od 7. do 12. junija ter olimpijske igre v Parizu od 26. julija do 11. avgusta.