Real Madridu je bil pri prvih dveh zadetkih v pomoč Var. Ob uvodnem Juda Bellinghama so tako glavni sodnik tekme kot njegovi pomočniki v sobi z video tehnologijo spregledali očiten prekršek Angleža, pri drugem Rodriga pa je stranski sodnik najprej pokazal prepovedan položaj, nato pa je po odločitvi Vara zadetek obveljal.

V nadaljevanju sta zmago domačih potrdila Brahim Diaz in Luka Modrić, častni zadetek gostov za 2:1 pa je dosegel Jose Luis Morales.

Zmago Real Madrida je skazila poškodba kolena branilca Davida Alabe, ki je z bolečino na obrazu igrišče zapustil v prvem polčasu.

Prav tako v prvem polčasu se je po prekršku Lucasa Vazqueza poškodoval igralec Villarreala Alex Baena.

Real Madrid ima po trinajsti zmagi 42 točk oziroma eno več od Girone, ki bo v ponedeljek zvečer gostila Alaves.

Barcelona na tretjem mestu je po sobotnem remiju v Valencii pri 35 točkah, še eno manj pa ima Atletico Madrid, ki je v tem krogu gladko izgubil pri Athletic Bilbau.