Po izenačenem prvem polčasu (75:72) so se Bucks postopoma odlepili in na koncu strli Knicks, ki niso znali zaustaviti Giannisa Antetokounmpa (35 točk, 10 skokov), Damiana Lillarda (28 točk) in druščine, ki so zadeli 23 od 38 poskusov za tri točke (60,4-odstoten met).

»Nocoj smo naredili velik korak. Želeli smo priti v Las Vegas, a ko pridemo tja, moramo tudi poskrbeti za 'posel'. Tam moramo zmagati na dveh tekmah,« je dejal domači trener Adrian Griffin.

»Od začetka smo igrali trdo. Nato smo v drugem polčasu dobro premikali žogo in z velikim kolektivnim trudom našli odprte igralce. Kot ekipa postajamo vse bolj udobni, bolj ko igramo skupaj, bolj napredujemo,« je po tekmi dejal Antetokounmpo.

Julius Randle je za kratkohlačnike, ki so po treh zmagah v nizu doživeli prvi poraz, zbral kar 41 točk, vendar je imel premalo pomoči pri soigralcih. Jalen Brunson je dodal 24 točk, R.J. Barrett pa 23.

Jezerniki premagali Phoenix

V četrtek v Las Vegasu se bo Milwaukee v polfinalu tega novega medsezonskega turnirja, ki ga je liga NBA uvedla za poživitev dolge redne sezone, pomeril z Indiano. V soboto bo v Las Vegasu tudi finale.

LA Lakers pa so v domači dvorani s 106:103 premagali Phoenix, LeBron James pa bo v svoji 21. sezoni v NBA lahko igral za lovoriko na novem tekmovanju.

Čeprav je bil zaradi udarca na prejšnji tekmi vprašljiv za dvoboj s sonci, je James tokrat zbral 31 točk, osem skokov, pet podaj in pet ukradenih žog. Anthony Davis je k zmagi dodal 27 točk in 15 skokov.

Pri gostih je bil prvi strelec Kevin Durant z 31 točkami, vendar je dobri dve sekundi pred koncem zgrešil zadnji poskus za podaljšek.

Jezerniki se bodo v četrtek v polfinalu turnirja v Las Vegasu pomerili z New Orleans Pelicans.