Madridska zasedba je zanesljivo prišla do superpokalne lovorike. V clasicu je bil katalonski tekmec ob prepišni obrambi tokrat nemočen, v vrstah Reala pa je blestel Vinicius Junior. V prvem polčasu je po dveh napakah obrambe tekmecev prišel do dveh priložnosti v sedmi in deseti minuti ter ju izkoristil za dva zadetka.

Barca je sicer imela jalovo terensko premoč, a vratarja Andrija Lunina je premagal le Robert Lewandowski z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v 33. minuti. A še pred polčasom je Vinicius zadel še tretjič, tokrat z bele točke, potem ko so sodniki dosodili najstrožjo kazen po prekršku Ronalda Arauja nad Brazilcem.

V nadaljevanju je Real brez težav zadržal prednost, potem pa je novo slabo posredovanje obrambe tekmecev izkoristil še Rodrygo za povišanje vodstva na 4:1. Možnosti Barce za preobrat pa je zmanjšal še drugi rumeni karton Arauja, tako da je blaugrana v zadnjih 20 minutah igrala samo z desetimi.

Na poti do finala suprepokalnega tekmovanja je med tednom Real premagal mestnega tekmeca; Atletico Madrid s slovenskim vratarjem Janom Oblakom je klonil po podaljšku (5:3), Barca pa je z 2:0 ugnala Osasuno.