Teksašani bodo že v noči na petek (3.00) igrali proti drugouvrščeni zasedbi zahodne konference Oklahoma City Thunder (45-20).

Dallas (38-28) je slavil na četrti zaporedni tekmi in ima z Denver Nuggets (46-20) najdaljši aktivni niz v ligi NBA. Kljub zmagi pa Dallas še naprej zaseda osmo mesto na zahodu.

Kiddovi varovanci niso ujeli najboljšega dne pri metu iz igre. Sredi tretje četrtine so zadeli le eno od 17 trojk, na koncu pa bili pri tem 22-odstotno uspešni (6:27).

Razliko so domači naredili na začetku zadnje četrtine, ki so jo sicer začeli s prednostjo 76:70, nato pa jo predvsem po zaslugi Kyrieja Irvinga in delnem izidu 16:2 dvignili na +18.

Slabih sedem minut pred koncem je parket zapustil Dončić, dvoboj pa po 29:35 minute končal z 21 točkami, 9 podajami in 3 skoki. Iz igre je zadel 7 od 18 metov (1:6 za tri točke).

Irving je obračun končal s 23 točkami, 10 podajami in 8 skoki. Daniel Gafford je 10 točkam dodal kar sedem blokad, iz igre pa je zadel že 33 zaporednih metov. Do absolutnega rekorda Wilta Chamberlaina (35) mu manjkajo še trije zaporedni zadeti meti.

»Če mi bo uspelo, super. Nekoliko bom to seveda proslavil, ampak na koncu šteje le to, da skupaj s soigralci zmagujemo,« je po tekmi o mejniku dejal Gafford, ki si ga je Dallas zagotovil po menjavi z Washington Wizards.

Pri Warriors (34-31), ki so še vedno brez poškodovanega Stephena Curryja (gleženj), je Jonathan Kuminga dosegel 27 točk.

Denver je ob Dallasu prav tako dosegel četrto zaporedno zmago. Tokrat je s 100:88 v ponovitvi lanskega finala slavil pri Miami Heat (35-30). Michael Porter ml. je dosegel 25 točk, Nikola Jokić pa je v statistiko vpisal 12 točk in 14 skokov.

Tekmeci Dallasa za eno od mest, ki neposredno pelje v končnico, New Orleans Pelicans (39-26) so izgubili proti Cleveland Cavaliers (42-24) s 95:116. Pelikanom ni pomagalo 33 točk Ziona Williamsona, pri konjenikih pa je šest igralcev preseglo dvomestno število točk. Največ jih je dosegel Darius Garland (27 točk, 11 podaj).

V pomembnem obračunu zahoda so Sacramento Kings (38-27) ugnali Los Angeles Lakers (36-31). Izid je bil 120:107. Nov trojni dvojček je zabeležil Domantas Sabonis, ki se je ustavil pri 17 točkah, 19 skokih in 10 asistencah. LeBronu Jamesu je pri jezernikih le podaja zmanjkala do tovrstnega dosežka, saj je dosegel 18 točk, 13 skokov in 9 podaj.

Na preostalih tekmah so Orlando Magic (38-28) s 114:106 premagali Brooklyn Nets (26-40) in ostajajo na petem mestu vzhodne konference. Chicago Bulls (32-34) pa so se učvrstili na devetem mestu vzhoda, potem ko so po zaslugi DeMarja DeRozana in njegovih 46 točk po podaljšku s 132:129 ugnali Indiana Pacers (37-30).

Ponoči so se zmag veselile že odpisane zasedbe Detroit Pistons (12-53), Charlotte Hornets (17-49) in Portland Trail Blazers (19-46).