V stranki se je sicer omenjalo, da bo najverjetnejši nosilec liste direktor postojnske porodnišnice Aleksander Merlo, ki ga na končnem seznamu deveterice kandidatov sploh ni. 

Seznam kandidatov Gibanja Svoboda: 

1. Irena Joveva, aktualna evropska poslanka,

2. Matej Grah, predsednik Gibanja Svoboda Mladi,

3. Janja Sluga, poslanka Državnega zbora,

4. Jure Leben, okoljevarstvenik

5. Tamara Vonta, poslanka

6. Marjan Šarec, minister

7. Maša Kociper, državna sekretarka

8. Vojko Volk, državni sekretar

9. Uroš Brežan, poslanec

Zakaj Merla ni na listi?

Lista je »odlična, kompetentna, zelena, mlada«, je v izjavi za medije po seji sveta naštela Joveva, ki se je stranki zahvalila »za odgovornost in hkrati tudi res veliko čast«, da je na čelu liste. »Verjamem, da je to tudi rezultat mojega dosedanjega dela, hkrati pa verjamem, da bomo res dokazali, da smo najboljša možna izbira,« je dodala.

Goloba na izjavi za medije po organih stranke ni bilo, saj je – kot je v en glas pojasnilo pet od strankinih devetih kandidatov na listi, ki so bili prisotni na izjavi, imel druge obveznosti. Na vprašanje, kaj se je zgodilo s kandidaturo Merla je tako odgovorila Joveva: »To je bila osebna odločitev gospoda Merla, ki jo spoštujem.« Vse ostalo je bilo v rokah organov stranke, ki so določili in potrdili vrstni red liste, je dodala.

Organa stranke sta oblikovanje liste kandidatov za poslance v Evropskem parlamentu sicer začela že konec marca, a takrat potrdila le sedem od devetih možnih imen. Med njimi tudi evropskega poslanca Klemna Grošlja, ki pa je pozneje od kandidature odstopil.

»Verjamem, da bo vse, kar bo enako ali bolje od tega, kar imamo sedaj, uspeh,« je Joveva dejala glede ciljev stranke na evropskih volitvah. Svoboda ima dva evropska poslanca, torej Jovevo in Grošlja, ki sta bila sicer izvoljena na listi LMŠ, po združitvi strank pa zdaj pripadata Svobodi.

Prav tako Joveva podpira stališče stranke, da se skupaj z evropskimi volitvami izvedejo trije posvetovalni referendumi – o ureditvi pravice do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja, uvedbi preferenčnega glasu na volitvah v DZ ter o pridelavi, predelavi in uporabi konoplje. Med razlogi je izpostavila finančni vidik in višjo volilno udeležbo. »Mislim, da bi moral biti cilj čisto vseh nas v politiki si prizadevati za višjo volilno udeležbo in verjamem, da to lahko dosežemo tudi na tak način,« je dejala.

Doslej sta listi uradno vložili le parlamentarna NSi in zunajparlamentarna stranka Vesna.