Profesionalni športniki, predvsem tisti najboljši, ne potrebujejo veliko, da jih kakšna stvar podžge ali pa jim vlije dodatno motivacijo. Ena takih so pogosto rojstva otrok. Potem ko je Luka Dončić s svojo izbranko Anamarijo dobil hčerko Gabrielo, se zdi, da je še bolj nezaustavljiv, kot je bil. Na prvi tekmi po tem, ko je postal oče, je proti Oklahomi vknjižil 36 točk, 15 skokov in 18 asistenc, a je njegov Dallas klonil. Oddolžil se je na naslednji tekmi proti Utahu, ki jo je moštvo iz Teksasa dobilo s kar 147:97. Dončićeva statistika? 40 točk, 11 asistenc in 10 skokov, trojnega dvojčka pa je vknjižil že do polčasa, ko je bil pri 29 točkah ter po 10 asistencah in skokih.

Za kletvico se je opravičil z novo kletvico

Zaradi izjemne igre Dallasa je lahko Luka Dončić tekmo proti Utahu v zadnji četrtini presedel na klopi, kar daje še dodatno veličino njegovemu dosežku. 24-letni Ljubljančan je prišel do jubilejnega 60. trojnega dvojčka v NBA karieri, s čimer je na devetem mestu večne lestvice prehitel legendarnega Larryja Birda. »Neverjetno. Iskreno ne vem, kaj bi sploh rekel. Vsi vemo, kdo je bil Larry Bird in kaj vse mu je v karieri uspelo. Da sem ga prehitel na lestvici trojnih dvojčkov, je nekaj izjemnega,« se je po tekmi smejalo Luki Dončiću, ki je nasmejal tudi marsikaterega gledalca pred televizijskim ekranom. V neposrednem prenosu se je namreč ob dajanju izjave po zmagi znova prikupno spozabil. Ušla mu je namreč kletvica, za katero se je opravičil z novo kletvico. Slovenski reprezentant je hkrati spisal nov zgodovinski mejnik, saj je postal prvi košarkar s trojnim dvojčkom do glavnega odmora, ki je pri tem dosegel vsaj 25 točk. »Zavedel sem se statističnih podatkov tik pred polčasom, zato sem si želel dopolniti statistiko,« je še iskreno priznal Dončić.

Prednost Dallasa z 52 točkami v zadnjih minutah je bila le točko oddaljena od rekorda kluba iz novembra 2014 pri zmagi nad Philadelphio (123:70). Dončić je zadel 14 od 25 metov iz igre, šest od 12 za tri točke, skupno pa je na parketu preživel 32 minut. »Luka je zadeval met za metom. Ko tako začne tekmo, je velika verjetnost, da pride do 50 točk ter zbere še po 20 asistenc in skokov. A v drugem polčasu je malo popustil ter v zadnji četrtini sedel na klop. Izjemen je,« je navdušenje nad Dončićevo predstavo izrazil soigralec Tim Hardaway Jr. Precej bolj klavrn je bil izraz na obrazu trenerja Utaha Willa Hardyja, saj so izenačili drugi najhujši poraz v zgodovini kluba. Slabše je bilo le marca 1979, ko so proti Milwaukeeju klonili s 158:102. »To je bila sramotna predstava. Dallas je igral povsem drugo tekmo od nas od začetka do konca,« je z glavo zmajeval Will Hardy.

Minnesota preseneča

Še naprej pa v letošnji sezoni preseneča Minnesota. Medtem ko se lani ni uvrstila v končnico, je trenutno najboljše moštvo v ligi. Proti San Antoniu je vknjižila peto zaporedno zmago, moštvu iz Teksasa pa zadala že 15. zaporedni poraz. Blestel je Rudy Gobert s 16 točkami in 21 skoki. Prvi zvezdnik moštva Anthony Edwards se je vrnil po poškodbi in prispeval 17 točk. Dodana vrednost Minnesote v letošnji sezoni je tudi Karl-Anthony Towns, ki ga je nekdo v klubu očitno uspel prepričati, da ni pomembna le lastna statistika, temveč uspeh moštva. V novi vlogi se je odlično znašel, tokrat je 14 točkam dodal deset skokov. »Od vsega mi je najbolj toplo pri srcu, ko spremljam ljudi v dvorani, kako so zadovoljni. V lanski sezoni nam je šlo marsikaj narobe in jim nismo uspeli dati veliko stvari, zaradi katerih bi se lahko veselili. Pred letošnjo sezono smo imeli izjemno produktivne priprave, med katerimi smo razčistili določene stvari in rezultati so vidni,« je povedal center Minnesote Rudy Gobert