Dallas je v gosteh po vrsti premagal Philadelphio 76ers, Brooklyn Nets in zdaj še kratkohlačnike iz New Yorka ter razmerje zmag in porazov dvignil na 29-23. To je še naprej dovolj za osmo mesto v zahodni konferenci. Na vrhu te sta zasedbi Minnesote Timberwolves in Denver Nuggets (obe 36-16).

Mavericks so večji del dvoboja zanesljivo vodili, v tretji četrtini tudi za 20 točk. V zadnjem delu so se oslabljeni domači nekoliko približali, a zmaga gostov niti za trenutek ni bila ogrožena.

Pri Dallasu je znova izstopal Dončić, ki je v 40:09 minute na parketu dosegel 39 točk, od tega 27 v drugem polčasu. Ob tem je zbral še 11 podaj, osem skokov, štiri ukradene in tri izgubljene žoge ter eno blokado. Iz igre je zadel 13 od 24 metov, polovično uspešen pa je bil za tri točke (7/14).

Dončić je po tekmi odgovarjal na nekatera vprašanja slovenskih novinarjev v New Yorku. V lovu na vselej izpostavljen cilj o osvojitvi prstana je bil zadovoljen predvsem s podporo navijačev na zadnjih tekmah.

Dončić: Sem isti, kot sem bil

»Osvojiti prstan je res cilj, ki ga hočem osvojiti v moji karieri. Ti dve tekmi v New Yorku sta bili res posebni. Veliko Slovencev je bilo, super so navijali zame in ta podpora mi res pomeni vse,« je dejal Ljubljančan.

Ob vsej slavi in zvezdniškem statusu v ligi NBA pravi, da je ostal, kakršen je bil: »Sem kar isti. Malo bolj sem utrujen, to je res. Veliko minut je na meni, v bistvu se staram,« je 24-letnik dodal nekoliko v šali in dodal: »Vselej, ko grem na tekmo, se je veselim. To je nekaj najlepšega v življenju, da lahko delaš to, kar imaš rad.«

Odgovoril je še na vprašanji o Goranu Dragiću in njegovi poslovilni tekmi. »Če se uvrstimo na olimpijske igre, je tekma po njih in se mi zdi, da bom seveda igral. Tega se veselim,« je pristavil Dončić in še enkrat poudaril, da bi rad zlatega kapetana generacije 2017, ki je osvojila evropski naslov, znova videl v slovenskem dresu.

Naslednjič bo na parketu v soboto

A še prej ga čaka zahteven zadnji del sezone v ligi NBA. Na današnji tekmi so Dončića dobro dopolnjevali Tim Hardaway, ki je s klopi za Dallas dosegel 19 točk, ter Derrick Jones (18 točk), Kyrie Irving (16) in Josh Green (15).

Pri New Yorku, zaradi poškodb so manjkali nekdanji član Dallasa Jalen Brunson ter OG Anunoby, Julius Randle in Mitchell Robinson, je 36 točk dosegel Donte DiVincenzo, s trojnim dvojčkom pa se je izkazal Josh Hart (23 točk, 10 skokov, 12 podaj).

New York v vzhodni konferenci ostaja pri vrhu s 33 zmagami in 19 porazi, na vrhu so Boston Celtics (39-12), sledijo pa Cleveland Cavaliers (34-16).

Naslednji dvoboj košarkarje Dallasa čaka v soboto ob 21. uri, ko se bodo v domači dvorani pomerili z Oklahoma City Thunder (35-16).

Na preostalih tekmah so prvaki Denver Nuggets v gosteh ugnali Los Angeles Lakers (27-26) s 114:106. Nikoli Jokiću je podaja zmanjkala do trojnega dvojčka, dosegel je 24 točk, 13 skokov in devet podaj.

Phoenix Suns (31-21) so po zaslugi Kevina Duranta in Bradleyja Beala, ki sta dosegla 31 oz. 30 točk, ugnali Utah Jazz (26-27) s 129:115, Minnesota je bila s 129:105 boljša od Milwaukee Bucks, ki nadaljujejo slabo serijo po menjavi trenerja. Pod Docom Riversom so dobili le eno od šestih srečanj.

Cleveland je bil v gosteh zanesljiv proti Brooklyn Nets (20-31), slavil je s 118:95, Orlando Magic (28-24) so s 127:111 ustavili Victorja Wembanyamo in njegove San Antonio Spurs (10-42), Golden State Warriors (24-25) pa so po zaslugi 42 točk Stephena Curryja ugnali Indiana Pacers (29-24) s 131:109.