Tekma v Madridu med Realom in Manchestrom Cityjem je upravičila sloves finala pred finalom lige prvakov. »De Bruyne se ne počuti dobro. Ima zdravstvene težave. Bruha. Na sestanku je bilo še vse normalno. Ko je prišel v slačilnico, mi je dejal, da ni pripravljen in moral sem spremeniti ekipo,« je pred tekmo odsotnost zvezdnika pojasnil trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

Manchester City vodil z 1:0 in 3:2

Uvodne minute so bile spektakularne. Manchester City je povedel po 108 sekundah, ko je gol dosegel Bernardo Silva iz prostega strela s 30 metrov, saj je z udarcem po tleh presenetil vratarja Reala Lunina, ki je na drugi vratnici pričakoval predložek. Realu je uspel preobrat po desetih minutah v razmaku dveh minut, ko je po strelu Camavinga Ruben Dias dosegel avtogol, nato pa je zadel še Rodrygo po protinapadu za val navdušenja na stadionu Santiago Bernabeu. V drugem polčasu so gledalci videli tri zadetke, ki so bili vsi neubranljivi. Angležem je uspel preobrat z goloma z izjemnim streloma Fodna pod stičišče prečke in vratnice ter Gvardiola z levo nogo, ki je njegova slabša, Real pa je odgovoril z zadetkom Valverdeja iz voleja.

»Gol za izenačenje je pomemben za povratno tekmo. Po hitro prejetem golu je bilo najbolj pomembno, da smo vedeli, kako se z dvema goloma vrniti v igro. Škoda, da smo po vodstvu z 2:1 popustili v ritmu. To je bila odlična tekma. V Manchester bomo šli lačni po uvrstitvi v polfinale,« je povedal igralec Reala Federico Valverde. Trener Reala Carlo Ancelotti, ki je vodil 200. tekmo v ligi prvakov, je dodal: »To je bila zelo uravnotežena tekma. Obe ekipi sta igrali do skrajnosti svojih meja in remi je pravičen. Izkoristili smo našo sposobnost igranja na hitre protinapade. Želeli smo si prednosti pred povratno tekmo, a moramo biti zadovoljni z opravljenim delom. Če bomo predstavo ponovili na povratni tekmi, imamo možnosti za napredovanje.«

»Začeli smo dobro, vendar proti Realu je težko, ker zelo dobro brani, nato pa je nemogoče nadzorovati njegove prehode v protinapade. V prvem polčasu sem bilo malo zaskrbljen zaradi izgubljenih žog. Ko smo zaostajali z 1:2, so igralci izgubili veliko žog, ki jih običajno ne. V drugem polčasu smo pokazali vse naše odlike, saj smo bili veliko bolj zbrani in smo dosegli dva fantastična gola. A na tem stadionu se po se čas po 75. minuti vleče kot večnost. Vedeli smo, kaj nas čaka in pričakovali izenačenje,« je menil trener gostov Pep Guardiola.

​Bayern je končno deloval kot ekipa

Tudi Bayernu je na gostovanju v Londonu uspel preobrat, saj je Arsenal povedel, nato pa sta gola za Bavarce dosegla Gnabry in Kane iz enajstmetrovke. V drugem polčasu je Aresnal iztržil tremi za zadetkom Trossarda. »Zame je bila to ena največjih tekem v moji karieri, saj sem bil dolga leta član Tottenhama. Srečen sem, da sem z realizirano enajstmetrovko pomagal ekipi. Delovali smo kot ekipa, ki je pokazala strast in povezanost. Glede na to, da smo igrali v gosteh, je bila to popolna tekma za četrtfinale lige prvakov. Sanjam o igranju v finalu lige prvakov na Wembleyju,« je po tekmi povedal napadalec Bayerna Hary Kane.