Bayern je pred tem krogom za Bayerjem zaostajal štiri točke, zdaj je razlika pol manjša (49-47). Stuttgart ima zdaj 37 točk, Leipzig pa 33.

Na zahtevnem lokalnem derbiju v Augsburgu so Münchenčani po razveljavljenem domačem golu Elvisa Rexhbecaja sami dosegli dva, eden od strelcev je bil Aleksandar Pavlović, ki je zadel prvič za bavarskega velikana. Domači so še znižali, je pa Harry Kane s 23. zadetkom v sezoni nazadnje le prinesel tri točke večjemu bavarskemu klubu.

V končnici tekme so imeli domači sicer dve enajstmetrovki, Manuel Neuer je prvo, ki jo je zakrivil sam, še ubranil, druge ne, a Augsburgu je za izenačenje zmanjkalo časa.

Šeško zadel

V Stuttgartu sta igrala tretje in četrto moštvo sezone; domača ekipa je vodila z 2:0, potem je Šeško v 32. minuti z natančnim strelom z glavo znižal na 1:2. A v nadaljevanju so spet vodili domači s 4:2, znižanje Loisa Opende je Leipzigu prineslo le kratko olajšanje, saj je Deniz Undav s tretjim golom na tekmi postavil končnih 5:2. Od 67. minute je igral tudi drugi slovenski igralec v Leipzigu Kevin Kampl.

Bayer pa se je v večerni tekmi opekel z Gladbachom. Kljub izraziti premoči lekarnarji niso niti enkrat zadeli v polno, za nameček pa so imeli gostje še razpoloženega vratarja Moritza Nicolasa, ki je svoji ekipi priboril pomembno točko.

V preostalih današnjih tekmah je sta Hoffenheim in Heidenheim igrala 1:1, prav tako Wolfsburg in Köln, Werder je premagal Freiburg s 3:1.

V nedeljo bosta še tekmi Union Berlin - Darmstadt in Borussia Dortmund - Bochum, že v petek je šesti Eintracht premagal Mainz z 1:0.