Dončić se je v postavo Dallasa vrnil po tekmi odmora zaradi bolečin v stegenski mišici. Hitro je pokazal, da je poškodba preteklost, saj je že v prvi četrtini dosegel 15 točk.

Na koncu je kljub počitku ob visokem vodstvu v zadnji četrtini z 12 skoki in desetimi podajami dosegel svoj 62. trojni dvojček v ligi NBA in 36. s 30 ali več doseženimi točkami. S slednjim dosežkom se je izenačil z LeBronom Jamesom.

»To mi veliko pomeni, saj vsi vemo, kdo je LeBron in kaj vse je naredil v 21 sezonah v ligi NBA. To je res neverjetno,« je dosežek po poročanju ameriškega športnega portala ESPN pospremil 24-letni Ljubljančan.

San Antonio je že pred tekmo ostal brez prvega igralca letošnjega nabora Victorja Wembanyame, ki si je na ogrevanju zvil gleženj, ko je stopil na nogo pobiralca žog. V uvodni četrtini je kljub temu še nudil nekaj odpora, a je domače moštvo postavilo stvari na svoje mesto že v drugi četrtini in ob polčasu vodilo z 72:66.

Pri Dallasu je bilo kljub odsotnosti Kyrieja Irvinga, ki je zaradi poškodbe pete izpustil osmo tekmo zapovrstjo, in tudi novinca Derecka Livelyja (gleženj) mnogo strelsko razpoloženih košarkarjev. Kar sedem igralcev je vpisalo dvomestno število točk, ob Dončiću pa sta izstopala Tim Hardaway ml. s 23 in Dante Exum z 20 točkami.

»V ekipi se borimo z nekaterimi poškodbami, ampak moramo ostati zbrani. Moramo ostati skupaj, drugi morajo prevzeti odgovornost,« je o poškodbah dejal Dončić. Ta je svoje soigralce in trenerski štab po tekmi obdaroval z električnimi kolesi. Ti so čakali v slačilnici, je razvidno iz objave Dallasa na Instagramu, ki je ob tem pripisal: »Luka Mraz se je znova izkazal.«

Po zadnji predstavi Dončiću manjka le 11 točk do mejnika 10.000 točk. Tega lahko doseže že na naslednji tekmi, ki jo bo Dallas (17 zmag in 12 porazov) igral v gosteh proti Phoenixu v noči s ponedeljka na torek. S tem bi postal šele šesti igralec v ligi NBA, ki je dosegel ta mejnik pred 25. rojstnim dnevom.

Za San Antonio je to bil 22. poraz na zadnjih 23 tekmah. Prvi strelec za ostroge je bil tokrat Jeremy Sochan s 23 točkami in devetimi skoki.

Še daljši niz porazov ima Detroit, ki je v pretekli noči niz negativnih izidov podaljšal na 26 tekem, s tem pa izenačil neslavni rekord lige NBA. Boljši so bili Brooklyn Nets s 126:115. Pri Brooklynu, za katerega je tako kot pri Dallasu kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, je bil najučinkovitejši Mikal Bridges z 29.

Najmlajši igralec do 10.000 točk v zgodovini lige NBA James, bil je star 23 let in 59 dni, je v pretekli noči dosegel 40 točk pri zmagi Los Angeles Lakers na gostovanju v Oklahoma Cityju. Končni izid je bil 129:120, Lakers pa so s tem prekinili niz štiri zaporednih porazov.

Oklahoma City je zdaj na tretjem mestu zahodne konference, pred njimi so Denver Nuggets (21-10), ki so v pretekli noči s 102:95 premagali Charlotte Hornets. Prvi strelec Denverja je bil Michael Porter z 22 točkami, srbski center Nikola Jokić je bil eno podajo oddaljen od trojnega dvojčka, dosegel je 18 točk, deset skokov in devet podaj.

V zahodni konferenci na vrhu ostaja Minnesota, ki je s pomočjo 34 točk Anthonyja Edwardsa ter 21 točk in 17 skokov Rudyja Goberta premagala Sacramento Kings 110:98.

Na vzhodu pa sta v pretekli noči zmagali obe vodilni moštvi. Boston Celtics (22-6) so bili s 30 točkami Jaysona Tatuma s kar 145:108 boljši od Los Angeles Clippers, drugouvrščeni Milwaukee Bucks (22-7) pa so z 28 točkami Giannisa Antetokounmpa s 130:111 premagali New York Knicks.