Sodnik Mirsad Strika je prisluhnil Dodikovi obrambi in preložil nadaljevanje sojenja. Dodikovi odvetniki so namreč zahtevali, naj mu sodijo v Banja Luki, kar je izvenrazpravni senat zavrnil, Dodik pa se je na odločitev pritožil. Dokler o Dodikovi zahtevi ne odloči sarajevsko pritožbeno sodišče, se sojenje na Sodišču Bosne in Hercegovine, ki se je začelo danes, ne bo nadaljevalo, je odločil sodnik.

Dodikov prihod v Sarajevo so sicer zaznamovali protestniki in močne policijske okrepitve okoli sodišča in v dvorani.

Zbralo se je nekaj deset predstavnikov različnih veteranskih organizacij iz RS in številni strankarski funkcionarji iz Republike Srbske: delegacija Borčevske organizacije RS (BORS), organizacije Družine ujetih in padlih borcev ter pogrešanih civilistov, Zveza taboriščnikov, Zveza organizacij in društev vojnih invalidov, ženske žrtve vojne, veterani in starešine VRS, piše RTRS.

V dvorani so ga pričakali z aplavzom. Ob prihodu sodnika ni hotel vstati, je pa zahteval, naj odstranijo policiste. Po poročanju bosanskih medijev je sledil besedni dvoboj med obtoženim Dodikom in sodnikom ter grožnje, da bodo Dodika vrgli iz dvorane.

Predsednik Borčevske organizacije Vzhodno Novo Sarajevo Dragiša Tuševljak je za RTRS povedal, da »podpira institucije RS, še posebej institucijo predsednika Republike Srbske, ki je trenutno na udaru. Zato bodo prišli v Sarajevo danes reči: Čas je, da živimo v miru!«

Dodik je obtožen kaznivega dejanja neizvrševanja odločitev visokega predstavnika mednarodne skupnosti v BiH, za kar mu grozi od šestih mesecev do petih let zapora.

Obsodilna sodba pomeni tudi samodejno prepoved opravljanja dolžnosti.