Madridčani so v obračunu s tekmecem iz predmestja španske prestolnice povedli v 14. minuti, ko je prvič na tekmi zadel Joselu. Isti igralec je bil v 56. minuti natančen še drugič in postavil končni izid.

Real je po 22 odigranih tekmah zbral 57 točk, dve manj ima na svojem kontu Girona. Na tretjem in četrtem mestu sta Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ter Barcelona, ki sta osvojila po 47 točk.

Barcelona je v sredo z 1:0 ugnala Osasuno, Atletico pa je bil z 2:1 boljši od Raya Vallecana.

Konec tedna bo na sporedu 23. krog, v katerem se bosta v nedeljo na Santiagu Bernabeuu pomerila Real in Atletico. Barcelona bo dan prej gostovala pri Alavesu, Girono pa prav tako v soboto čaka domača tekma proti Real Sociedadu.