Dallas je z razmerjem zmag in porazov 18-13 na šestem mestu v zahodni konferenci.

Večji del tekme je kazalo na gladko zmago teličkov. Dončić je sijajno vodil svoje soigralce, ki so si v začetku druge četrtine priigrali 20 točk naskoka (50:30). V začetku zadnje četrtine je njihova prednost znašala deset točk (101:91), nato pa so doživeli kolaps.

Konjeniki so v prelomnih trenutkih dvoboja naredili delni izid 19:5 in razžalostili 20.377 gledalcev v American Airlines Centru. Košarkarji iz Teksasa so na današnji tekmi predvsem zatajili v skoku, njihovi tekmeci iz Ohia so jih v tem elementu igre povsem zasenčili in pobrali kar 20 žog več pod obema obročema.

Dončić je na svoji 14. od zadnjih 15 tekem presegel 30 točk, v 36:36 minute je ob metu 14-29, od tega za tri točke 3-10, zbral še sedem skokov in šest podaj. Drugi strelec ekipe je bil Seth Curry z 19 točkami.

Pri gostih so manjkali Donovan Mitchell, Darius Garland in Evan Mobley, kadrovsko vrzel pa so sijajno nadomestili Caris LeVert, Jarrett Allen in Isaac Okoro. LeVert je teksaški ekipi nasul 29 točk, Allen je 24 točkam dodal kar 23 skokov, Okoro pa je za zmago prispeval 22 točk.

»V zadnji četrtini smo imeli veliko odprtih metov, a smo bili nenatančni, tudi Dončić in Curry sta zgrešila veliko metov. Cleveland je vseskozi igral zavzeto, Allen, ki je imel kar devet skokov v napadu, pa nam je povzročal silne težave. V končnici bi morali igrati precej bolje,« je po porazu dejal 50-letni strateg Dallasa Jason Kidd.

»V zadnji četrtini smo igrali zelo slabo, tudi sam sem zgrešil preveč metov,« se je po dvoboju s pepelom posul 24-letni Dončić in dodal: »V zadnji akciji tekme smo potrebovali trojko. Opazil sem, da je Lively odprt pod košem, a dve točki ne bi bili dovolj. Na naslednji tekmi moramo biti precej boljši v skoku.«

Dallas bo že naslednji dan gostoval pri Minnesoti, trenutno vodilni ekipi v zahodni konferenci (22-7). Na drugem mestu je Oklahoma City (20-9), na tretjem pa prvak Denver (22-10).

V noči na četrtek je bilo onstran Atlantika na sporedu še pet tekem. Oklahoma City je premagala New York s 129:120, blestela pa sta Shai Gilgeous-Alexander in Jalen Williams, oba sta dosegla po 36 točk.

Philadelphia je v odsotnosti prvega zvezdnika in najbolj koristnega igralca minule sezone Joela Embiida v Orlandu zanesljivo zmagala s 112:92, Milwaukee pa je na krilih 29-letnega Grka Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 32 točk, 10 skokov in osem podaj, v gosteh ugnal Brooklyn s 144:122.

Toronto je v Washingtonu zmagal s 132:102, Phoenix pa v Houstonu s 129:113. Pri zasedbi iz Arizone sta bila najbolj učinkovita Kevin Durant in Eric Gordon, oba sta dosegla po 27 točk.