Košarkarji Cedevite Olimpije so podaljšali niz porazov v evropskem pokalu na šestnajst tekem. Danes so pokleknili v Badaloni proti Joventutu z 81:83.

Ljubljančani zmage v evropskem pokalu ne poznajo že od 1. februarja letos, ko so v prejšnji sezoni evropskega pokala doma premagali predstavnika iz Benetk. V novi sezoni so izgubili vseh enajst tekem.

Cedevita Olimpija bo v 2023 odigrala še pet tekem, dve v evropskem pokalu in tri v regionalnem tekmovanju. V soboto jo najprej ob 15. uri čaka slovenski derbi v ligi Aba proti Krki v Stožicah, naslednji teden na evropskem parketu pa Bešiktaš iz Istanbula.

Ljubljančani so bili proti Joventutu blizu zmage že na prvi tekmi v Stožicah sredi oktobra, ki so jo izgubili po podaljšku, tudi tokrat pa so zapravili lepo priložnost za uvodni dve točki.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih trenutkih. Medtem ko so bili Katalonci dovolj natančni, sta pri Cedeviti Olimpiji poskuse za tri točke zgrešila Jaka Blažič in Justin Cobbs. Slednji je imel v zadnji sekundi met za zmago, Blažič pa je ni bil dovolj natančen 15 sekund pred zaključkom pri vodstvo domačih za točko.

Povrh vsega se je v tretji četrtini poškodoval Amadou Sow. Pri prodoru pod koš je nerodno doskočil in odšepal z igrišča z bolečino v kolenu.

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila DJ Stewart z 20 točkami (trojke 4:6) in Karlo Matković s 15 (13 skokov). Po enajst sta jih dodala Justin Cobbs (10 podaj) in Jaka Blažič, deset pa Luka Ščuka.