Po tekmi, na kateri je Dallas Mavericks prišel do jubilejne tridesete zmage v sezoni, je Luka Dončić novinarjem razkril, da sta bili med gledalci tudi njegova zaročenka Anamaria Goltes in njuna hči Gabriela. Dojenčica je menda vso tekmo mirno prespala, ponosni očka pa si bo njeno prisotnost kljub temu zapomnil za vse življenje, je dejal.

Novinarje je še zanimalo, kako se je njegovo delo spremenilo, odkar je konec novembra postal oče. »Pristop k tekmi je ostal isti, a je lažje igrati. Po tekmi, slabi ali dobri, ona ne ve, kdaj sem igral. Kakorkoli že, ko prideš domov, pozabiš na vse in ne razmišljaš več o tem,« je še povedal.

Prisotnost male Gabriele mu je več kot očitno dobro dela. V dobrih 31 minutah na parketu je dosegel 32 točk, 8 skokov in 9 podaj. Iz igre je metal 9:14, trojke 4:8. V prvi četrtini je slovenski zvezdnik dosegel 18 točk, v zadnjih 12 minutah pa ga trener Jason Kidd sploh ni poslal na igrišče, saj so imeli že dovolj prednosti.

Po tekmi je Dončić oboževalce razveselil še s forografijo na družbenem omrežju instagram, na kateri pozira z zaročenko Anamario Goltes, ob njima pa je voziček s spečo Gabrielo, k čemur je pripisal »prva tekma«.