Žan Košir, ki je v Carezzi še trikrat stal na zmagovalnem odru, je v kvalifikacijah zabeležil četrti čas in je lahko do četrtfinala izbiral progo. Rezultati so kazali, da je vsaj na začetku rdeča proga hitrejša, a 39-letni Tržičan izbire proge, - vsi po vrsti so izbrali levo, rdečo, vendarle ni povsem izkoristil.

V osmini finala je še premagal Avstrijca Alexandra Payerja, nato bil proti Italijanu Mauriziu Bormoliniju večji del četrtfinala v prednosti, a polfinale zapravil v zadnjih treh vratcih. Ker je najboljši v kvalifikacijah Južnokorejec Sangho Lee izpadel že pred njim, preostala dva hitrejša v kvalifikacijskih vožnjah pa sta prišla v polfinale, je slovenski dobitnik treh olimpijskih kolajn na koncu zasedel peto mesto.

»Zelo sem zadovoljen z uvodom v sezono, dokazal sem, da smo dobro trenirali. Škoda za zaostanek le šest stotink proti Bormoliniju, ki je bil danes najboljši. Kakšna napaka manj, pa bo lahko še bolje. Vidim, da sem hiter in to moram izkoristiti. Upam, da že čez dva dneva v Cortini,« je bil po prvi tekmi zadovoljen Košir Tim Mastnak je bil v kvalifikacijah 20., Rok Marguč pa 22.

Zmagala Bormolini in Hofmeisterjeva

Veliki finale je bil povsem italijanski, Koširjev krvnik Bormolini, ki je zmagal tretjič v karieri, je na modri progi Edwina Corattija premagal za 16 stotink sekunde. Tretje mesto je zasedel najboljši deskar zadnjega desetletja, Avstrijec Benjamin Karl.

Pri dekletih, kjer je zaradi smučarskih obveznosti manjkala češka šampionka Ester Ledecka, je 16. zmago v karieri slavila Nemka Ramona Hofmeister, v finalu je premagala Avstrijko Danielo Ulbing, potem ko je ta storila napako in ni prišla do cilja. Tretje mesto je zasedla Japonka Tsubaki Miki, najhitrejša v kvalifikacijah, ki je v osmini finala po dokaj izenačenem boju izločila slovensko olimpijsko junakinjo, Kotnik, ta je bila 16. že v kvalifikacijah.

Deskarji bodo imeli naslednji paralelni veleslalom že v soboto, druga tekma bo v Cortini d'Ampezzo.