Dončić je pri še ne 25 letih tik pred še enim dosežkom lige NBA. Ko bo dosegel 59. trojni dvojček, se bo v tej statistični prvini izenačil z legendarnim Larryjam Birdom na devetem mestu v zgodovini lige NBA.

»Včasih ga jemljemo za samoumevnega, pa ga ne bi smeli. V njegovih mislih je vedno le zmaga ekipe, vendar je on trojni dvojček na dveh nogah,« je o Dončiću po tekmi dejal trener Dallasa, Jason Kidd.

Kyrie Irving je 22 od svojih skupno 27 točk za Dallas dodal v drugem polčasu.

Mavericks, ki so še v tretji četrtini zaostajali za devet točk, so 6:25 minute pred koncem prevzeli vodstvo in ga niso več izpustili iz rok.

Dončiću je uspel met z eno roko preko glave s črte prostih metov, potem ko je rešil žogo. »V svoji karieri mi je od dveh poskusov zdaj dvakrat uspel takšen 'hook-shot',« je Dončić zadovoljno dejal po tekmi in dodal, da mu je prvič takšen met uspel v dresu slovenske reprezentance proti Švedski.

Alperen Sengun je dosegel rekordnih 31 točk v sezoni za rakete, pri katerih je šest košarkarjev zbralo vsaj deset točk. Fred VanVleet je zbral deset točk in 12 podaj.

Houston je izgubili vseh šest gostovanj v sezoni.

Naslednja tekma Dallas čaka že v petek, ko bo v domači dvorani gostil še Memphis.