Dvaintridesetletna Gut Behrami je osvojila 39. zmago v svetovnem pokalu. To so njene 76. stopničke, 20. veleslalomske, od tega ima v tej disciplini sedem zmag. Švicarka je na veleslalomu v Killingtonu zmagala že lani, dobila pa je tudi uvodno preizkušnjo v Söldnu.

Tako kot na uvodnem veleslalomu sezone je v finalu nastopila ena Slovenka. Bucik je bila po prvem delu tekme na 23. mestu (+2,06).

V finalu je v primerjavi z lanskim veleslalomom na tem prizorišču, ko je odstopila na drugi progi, tokrat uspešno izpeljala drugo vožnjo od starta do cilja. Je pa na progi pustila preveč časa za odmevnejši dosežek. Njen končni zaostanek je znašal 3,15 sekunde.

Na startu prve vožnje sta bili še dve Slovenki Neja Dvornik in Andreja Slokar, ki sta bili prepočasni za finale.

Gre za prvo od dveh tekem na tem prizorišču. V nedeljo bodo izpeljali še ženski slalom.