Petkratni svetovni prvak Tim Gajser je na zahtevni mivkasti progi Le Dune na Sardiniji potrdil, da je vse boljši na tej, njemu ne ljubi podlagi. Slovenski šampion, ki tekmuje s Hondinim motociklom, je še na tretji dirki letošnjega svetovnega prvenstva v razredu MXGP stopil na oder za zmagovalce. Na prvi dirki v Argentini je bil tretji, v Španiji je bil drugi, tudi na Sardiniji je stopil na drugo stopničko.

Na Sardiniji se je Tim Gajser za zmago boril s Špancem Jorgejom Pradom (GasGas). Aktualni svetovni prvak, ki je dobil že prvi dve dirki sezone, je bil tudi včeraj premočen za slovenskega asa, saj je bil najhitrejši v obeh vožnjah. Ptujčan je dvakrat zasedel drugo mesto, tretjo mesto na dirki pa si je privozil Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM).

Zadnja dva svetovna prvaka v elitnem razredu sta bila na Sardiniji razred zase že v soboto na kvalifikacijah, dominanco pa sta potrdila v obeh nedeljskih hitrostnih preizkušnjah. 27-letni Gajser pa nikakor ni imel rešitve, kako napasti Španca, ki je zanesljivo slavil v obeh vožnjah. V prvi vožnji si je dvojica priborila več kot 30 sekund prednosti pred zasleovalci. V drugi je Gajser slabo startal, a je kasneje napako storil Herlings in prvaku iz sezone 2022 prepustil drugo mesto. Drugi Slovenec, novinec v elitnem razredu, Jan Pancar je prvič v tej sezoni ostal brez točk svetovnega prvenstva. Bil je 24. Motokrosiste čaka naslednja dirka že čez teden dni, ko bo prizorišče Pietramurata v Trentinu.