Kyrie Irving je na svoji drugi tekmi po poškodbi pete dodal 29 točk, dvojec Dončić - Irving pa je skupno zadel 23 od 40 metov iz igre, preden sta oba zvezdnika v zadnji četrtini obsedela na klopi.

»Fantje so se odlično odzvali na to, kar se je zgodilo v Utahu,« je dejal trener Dallasa Jason Kidd in spomnil na zadnji poraz v Salt Lake Cityju. »Gibanje žoge se mi je zdelo odlično. V obrambi je smo bili res, res dobri. Bili smo zaprti.«

Irving je izenačil svoj rekord sezone z devetimi skoki, Tim Hardaway ml. pa je dodal 14 točk za Mavericks, ki so s prvo od dveh zaporednih tekem proti Portlandu odprli niz sedmih tekem v domači dvorani - njihov najdaljši v sezoni.

Teksaška ekipa je sicer v drugem polčasu zaradi poškodb izgubila dva igralca: novinca Derecka Livelyja II. in Granta Williamsa. Kot je po tekmi dejal trener Kidd, gre pri obeh za blaga zvina. Lively si je ponovno zvil levi gleženj. Zaradi prve poškodbe je prejšnji mesec manjkal na štirih tekmah.

Dončić, ki je že sedmo tekmo vodil v ligi NBA z vsaj 40 točkami, je zadel 10 od 12 prostih metov v prvem polčasu, ko je Portland storil 20 prekrškov in imel 14 izgubljenih žog.

Shaedon Sharpe je za Trail Blazers dosegel 16 točk, Anfernee Simons pa 15. »To ekipo je težko varovati na polovici igrišča, pika,« je o tekmecu dejal trener Portlanda Chauncey Billups.

Naslednja tekma Dallas, ki je kljub zmagi ta čas na sedmem mestu zahodne konference, čaka v petek, ko se bo še enkrat pomeril s Portlandom.

Vodilni na zahodu, košarkarji Minnesota Tomberwolves, pa so tokrat doživeli nov poraz na domačem parketu. Zion Williamson in C.J. McCollum sta skupaj dosegla 51 točk in popeljala New Orleans Pelicans, peto ekipo zahodne konference, do zmage nad volkovi s 117:106.

Williamson je dosegel 27 točk, McCollum pa jih je k zmagi dodal 24. Najboljši strelec Minnesote je bil Anthony Edwards s 35 točkami.

Indiana Pacers so premagali Milwaukee Bucks s 142:130 in dosegli tri zaporedne zmage nad prvaki lige NBA 2021. Prvi strelec tekme je bil Tyrese Haliburton z 31 točkami, kar sedem igralcev Indiane pa je vpisalo dvomestno število točk.

»Zmagovati je zabavno in ta čas se zelo zabavamo. S takšno igro moramo nadaljevati na visoki ravni,« je dejal Haliburton.

Pri Milwaukeeju je bil prvi strelec Giannis Antetokounmpo s 26 točkami, Damian Lillard jih je dodal 23, Khris Middleton pa 19. Trener Bucks Adrian Griffin je medtem okrivil število izgubljenih žog svoje ekipe (13) za poraz proti Indiani.

»Imeli smo priložnost za zmago, a je težko, če ves čas izgubljaš žoge,« je bil po tekmi prepričan Griffin.

V Atlanti je Jalen Johnson dosegel 28 točk, Trae Young pa jih je dodal 24, ko so Hawks premagali Oklahoma City Thunder s 141:138 in prekinili njihov niz petih zaporednih zmag kljub še eni virtuozni predstavi Shaija Gilgeous-Alexandra. Ta je dosegel 33 točk, 13 skokov in osem podaj.

V Sacramentu so domači kralji po dveh podaljških s 138:135 premagali Orlando Magic. Domantas Sabonis je dosegel svoj sedmi trojni dvojček v sezoni z 22 točkami, 23 skoki in 12 podajami, Malik Monk pa je zbral 37 točk.