Skupni obseg sredstev, ki jih za investicije v športno infrastrukturo namenja vlada, pa ostaja nespremenjen in znaša za celotno obdobje 150 milijonov evrov.

Vlada je na današnji seji namreč sprejela novelo zakona o zagotavljanju finančnih sredstev za investicije v športno infrastrukturo. Ta sledi uresničitvi dogovora na vladi, da ministrstva, ob upoštevanju povečanja javno finančnih odhodkov zaradi povečanja porabe v okviru odprave posledic poplav in zemeljskih plazov v lanskem avgustu, že sprejete ukrepe prilagodijo.

Vlada predlaga obravnavo predloga zakona v državnem zboru po nujnem postopku.

Sredi februarja so na novinarski konferenci na ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport (MGTŠ) sicer povedali, da bo slovenskemu športu v letošnjem letu iz državnega proračuna z vsemi razpisi na voljo okrog 43,3 milijona evrov. Lani, ko je šport prvič doslej prešel na MGTŠ, so iz proračuna države za programe športa zagotovili skupno 33,4 milijona evrov.

Največji delež ima še vedno sofinanciranje športne infrastrukture, a se s tem podaljšanjem obdobja znižuje iz predvidenih slabih 32,5 milijona evrov. Ta denar je namenjen pretežno občinam, a v okviru dveletnega programa.

Direktor direktorata za šport na MGTŠ Dejan Plastovski je pred mesecem dni pojasnil, da je za športne programe v tem letu namenjeno 43,3 milijona evrov. Od tega iz javnega razpisa za sofinanciranje izvajanja letnega programa športa 14,37 milijona evrov. To je slab milijon več kot v lanskem letu.

V tokratnem razpisu bo za šport otrok in mladine namenjenih 4,26 milijona evrov, za strokovne in razvojne naloge v športu 1,56 milijona, za program vrhunskega športa pa 8,53 milijona evrov.

Okvirno 9,19 milijona bo predvidoma razpisanih za plače strokovnega osebja v nacionalnih panožnih športnih šolah, 4,41 milijona za športno rekreacijo in programe za krepitev zdravja vseh generacij, za socialno vključenost invalidov pa bo na voljo pet milijonov.