Nogometaši iz Birminghama nadaljujejo odlične predstave v sezoni. Potem ko so med tednom premagali Manchester City z 1:0, je z enakim izidom padel še Arsenal. Za nameček je Villa na tretjem mestu lestvice in za vodilnim Liverpoolom zaostaja le za dve točki. Eno več ima na drugem mestu današnji tekmec Arsenal.

Odločilni gol je padel v sedmi minuti, ko je bil natančen John McGinn. Na začetku drugega polčasa je Arsenal pritisnil in si priigral nekaj priložnosti. Zadetek Bukaya Sake so sodniki sredi drugega polčasa zaradi prepovedanega položaja izničili. Podobno je bilo tudi v 90. minuti, ko je mrežo zatresel Kai Havertz, a so sodniki iz sobe za Var pred tem v gneči pred vrati označili igranje z roko.

Za Aston Villo je bila to 11. zmaga v prvenstvu, Arsenal pa je drugič izgubil. Pred tem je moral priznati premoč le še Newcastlu na začetku novembra (0:1).

Na preostalih današnjih tekmah je Manchester United na domačem igrišču visoko izgubil proti Bournemouthu z 0:3, Brighton in Burnley sta se razšla brez zmagovalca (1:1), zadnji Sheffield United je premagal Brentford z 1:0, z 1:1 pa sta se razšla tudi Wolverhampton in Nottingham Forest.

V nedeljo bodo še tekme Everton - Chelsea, Fulham - West Ham, Tottenham - Newcastle in Luton - Manchester City.

Slednji na lestvici po štirih tekmah brez zmage v ligi zaseda četrto mesto in ima 30 točk.