Golob je na vrhu gospodarstva, ki ga je pod sloganom Uglašeni v razvoju danes na Brdu pri Kranju organizirala Gospodarska zbornica Slovenije (GZS), dejal, da je v zadnjega pol leta socialni dialog nekoliko zastal. »Podajam zavezo, da bom poskrbel, da bomo najmanj enkrat mesečno sedeli z gospodarstvom, da bomo našli odgovore, kako zmanjšati birokratizacijo, ki duši gospodarstvo. Primer je vodenje evidenc delovnega časa, ki zagotovo potrebuje izboljšave. Na eni strani moramo doseči varnost zaposlenih, kar je bil tudi namen tega, na drugi strani pa razbremeniti kreativni del gospodarstva, da bo lažje opravljal svoje poslanstvo. Druga tema, ki jo želim odpreti, pa je davčna reforma. Do konca prvega četrtletja moramo priti do izhodišč, kako izpeljati to reformo, da bomo lahko ustvarili več in več tudi imeli,« je obljubil premier.

Golob je pred zbranimi gospodarstveniki spomnil, da so šla za blaženje posledic vseh kriz znatna proračunska sredstva. Kljub temu se veliko vlaga v inovacije in razvoj. »Nikoli doslej ni bilo toliko državnih sredstev namenjenih za raziskave, znanost in razvoj,« je povedal. »Samo z znanjem bomo povečevali produktivnost, in če želimo graditi blaginjo na družbi znanja, potem so ravno ta sredstva najbolj pomembna,« je dejal.

»Želimo tekmovati z najbolj razvitimi v svetu in zato potrebujemo več znanja, več raziskav in razvoja,« se je strinjal tudi predsednik GZS Tibor Šimonka. »Zahtevamo razbremenitev plač in da vse večji delež pripada tistim, ki so jih zaslužili,« je dodal. Za razliko od političnih strank, ko pridejo na oblast, ima gospodarstvo po Šimonkovih besedah že vsa leta isto agendo, to je stabilno, predvidljivo in predvsem konkurenčno poslovno okolje.