»Najprej, za mano je najlepši dan mojega življenja ob rojstvu otroka, današnji obračun pa je bil prav tako velik vrtiljak čustev. Žalosten sem, ker tekme nismo dobili, toda močno smo se potrudili. Ekipa je bila v tretji in zadnji četrtini impresivna. Večkrat moramo igrati tako, in če bomo, bomo dobili veliko tekem,« je po porazu na novinarski konferenci dejal novopečeni očka.

Svoji hčerki je posvetil tudi športne copate, ki so bili tokrat v rožnatih odtenkih s pripisom Gabriela in srčkom.

Dotaknil se je tudi delnega izida 30:0 na začetku zadnje četrtine. Po podatkih lige NBA od leta 1996/97, ko so začeli bolj podrobno meriti statistiko, še nobeni ekipi ni uspel takšen delni izid. Pred tem je ta čast pripadala Cleveland Cavaliers v obdobju, ko je zanje igral LeBron James. V začetku decembra 2009 so proti Milwaukee Bucks dosegli 29 zaporednih točk.

»To je bil nor preobrat. Igrali smo z veliko energije kljub številnim manjkajočim košarkarjem. Tekma je bila težka, a vrnili smo se in na koncu skoraj zmagali. Kot sem že dejal, sem žalosten, ker nismo zmagali. Vseeno je bila to dobra predstava ekipe,« je dodal Dončić.

Po statističnih podatkih portala StatMuse še nihče v ligi NBA ni na eni tekmi dosegel več kot 36 točk, 15 skokov, 18 podaj ob dveh ukradenih žogah, dveh blokadah in petih zadetih trojkah. Slovenski as je to sezono pri povprečjih 31,4 točke, 8,4 podaje in 8,4 skoka na tekmo.

Dončić je proti Memphis Grizzlies tokrat odigral 45:59 minute, izpustil je le dobri dve minuti. Ob koncu dvoboja so slovenskega asa vznejevoljili tudi koraki, ki naj bi jih napravil v eni od odločilnih akcij. »Bržčas so res bili koraki, toda takšnih primerov je po mojem mnenju na vsaki tekmi v NBA vsaj 20. Minuto in pol do konca soditi takšne korake prvič na tekmi ... to ne gre. Tudi v naslednjem napadu podobne situacije niso označili kot korake, kar me precej razjezi,« je še dodal slovenski zvezdnik.

Ob odsotnosti Kyrieja Irvinga in Tima Hardawayja sta strelsko breme pri Dallasu prevzela Derrick Jones s 24 in novinec Dereck Lively (16 skokov) z 20 točkami. Veliko njegovih današnjih podaj, do osebnega rekorda v NBA so mu sicer zmanjkale tri podaje, je v točke pretvoril Dereck Lively. »Izjemno. Tudi če me boste vsakič vprašali o tem, vam bom odgovoril enako. Za prvo leto v ligi je izjemen in tako bo tudi skozi celotno njegovo kariero,« je novinarsko konferenco še komentiral Dončić.

Pri gostih je kar osem košarkarjev preseglo dvomestno število točk. Največ, 23, jih je dosegel Jalen Williams. Prvi zvezdnik Thunder Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 17 točk in ukradel pet žog.

Naslednja tekma Dallas v sklopu tekem medsezonskega turnirja čaka v noči s srede na četrtek proti Utah Jazz.