Tudi Matjaž Požar, trener v slovenski reprezentanci, je zaslužen, da je Žan Kranjec na veleslalomski tekmi v Alta Badii zmogel do stopničk. Postavil je namreč drugo progo, ki je bila slovenskemu smučarju pisana na kožo, saj je uvrstitev na tako želeni oder za zmagovalce napadal s četrtega mesta po prvi vožnji, v kateri je 88 stotink sekunde zaostajal za Švicarjem Marcom Odermattom. Švicar je na koncu zmagal, Kranjec je bil tretji. »Prvi tek sem dobro smučal, a z nekaj rezerve, v drugem pa sem vseskozi napadal. Za mano je uspešen dan, uvrstitve na stopničke sem zelo vesel,« je po tekmi dejal slovenski smučarski as.

Prvi se je po progi sicer spustil Norvežan Henrik Kristoffersen, a se na trdi podlagi ni najbolje znašel. Njegov čas 1:16,74 je izboljšal že drugi na startu Avstrijec Marco Schwarz, ki je ovrednotil dosežek Norvežana, v cilju ga je prehitel za kar 1,55 sekunde. To je bil izziv tudi za prvega Slovenca na startu, ki se je pognal na progo kot tretji. V vseh odsekih je bil počasnejši od Schwarza, v cilju je njegov skupni zaostanek znašal 52 stotink sekunde za takrat drugo mesto. Na koncu se je pokazalo, da je smučal hitro.  Na startu je bil še en Slovenec, Štefan Hadalin, ki se je na progo podal s številko 40. Smučal je prepočasi, zaostanek 5,62 sekunde pa je pomenil, da je zasedel 42. mesto in se še na tretji tekmi od oktobra ni uvrstil v finale.

Drugo vožnjo je Kranjec odpeljal zelo dobro in prevzel vodstvo (2:31,49), ko pa je za njim zaostal Avstrijec Marko Schwarz, je bilo jasno, da bo najmanj tretji. Toda Hrvat Filip Zubčič (2:29,42) in še posebej Odermatt (2:29,23) sta bila z drugega sveta ter zasedla drugo in prvo mesto. Slovenec je v Alti Badii še četrtič stal na stopničkah, kar je njegovo najuspešnejše prizorišče. Jutri bo na istem smučišču še en veleslalom.