Arsenal je dosegel 13. zmago v sezoni, zaradi boljše razlike med doseženimi in prejetimi zadetki pa zaseda tretje mesto pred Aston Villo. Obe ekipi imata po 43 točk, enako kot drugouvrščeni Manchester City, a ima tekmo manj. V vodstvu je s 45 Liverpool, ki bo tekmo tega kroga igral v nedeljo proti Bournemouthu.

Topničarji so danes povedli že po 11. minutah po zadetku Gabriela Magalhaesa. Po avtogolu Deana Hendersona v 37. minuti je bilo 2:0, po slabi uri igre pa je na 3:0 povišal Leandro Trossard. Piko na i je z dvema goloma v sodnikovem dodatku ob koncu dvoboja postavil Gabriel Martinelli.

Danes sledi še tekma Brentford - Nottingham Forest. V nedeljo bo poleg dvoboja Bournemouth - Liverpool še tekma Sheffield United - West Ham, v ponedeljek pa še Brihton - Wolverhampton.

Preostalih pet tekem je bilo odigranih prejšnji konec tedna. Manchester City je s 3:2 ugnal Newcastle, Chelsea pa z 1:0 Fulham. Tekme Burnley - Luton, Everton - Aston Villa ter Manchester United - Tottenham niso ponudile zmagovalca.